פרסום ושיווק

קבוצת גאון קיבלה מימון של 220 מיליון שקל להקמת מפעל חדש בנגב

במקביל, קיבלה החברה לטובת הפרויקט מענק של כ-21 מיליון שקל מהרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה של משרד הכלכלה
גיא עיני |  1
גיא רגב מנכל קבוצת גאון (צילום סיוון פרג')
{גאון קבוצה} הודיעה על קבלת מימון של כ-220 מיליון שקל מבנק הפועלים והבנק הבינלאומי לטובת הקמת מפעל הפלדה בנאות חובב שבנגב. על פי גאון, המפעל החדש צפוי להיכנס לייצור בתחילת 2020 וישתרע על שטח של כ-180 דונם. המימון ישרת בעיקרו את מפעל הפלדה של צמ"ת (צינורות המזרח התיכון) ואת הפעילות השוטפת של החברה.
במקביל, קיבלה קבוצת גאון לטובת הפרויקט אישור למענק בסכום כולל של כ-21 מיליון שקל על ידי הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה של משרד הכלכלה והתעשייה. בנוסף, ייבחן מתן מענק נגב בשיעור של 10% מההיקף ההשקעה המאושר (כ-10 מיליון שקל נוספים), וזאת בכפוף לעמידה ביעדי תכנית ההשקעה, ובהתאם לכללים המופיעים בנוהל משרד הכלכלה והתעשייה לעניין זה.
במסגרת הסכמי המימון יועמדו לרשות צמ"ת 110 מיליון שקל, מתוך סך המימון, לטובת הקמת המפעל, ו-110 מיליון שקל הנותרים ישמשו את מסגרות האשראי השוטפות של החברה לטווח הקצר.
נכון להיום החברה עוסקת בייצור של צנרות מים והמפעל החדש עתיד לשמש לייצור, אחסון ושינוע של צינורות פלדה המיועדים לשוק התשתיות הזורמות, בארץ ובחו"ל. בנוסף, החברה מתכננת להרחיב את סל המוצרים הן באמצעות הגדלת קטרי ייצור והן באמצעות כניסה לתחום ייצור צנרת לגז.
 "אנו שמחים לדווח היום על חתימת הסכם המימון להקמת המפעל החדש בנאות חובב. הסכם המימון מהווה הבעת אמון של המערכת הבנקאית בפעילות הקבוצה כולה ובפעילות הפלדה בפרט. המפעל החדש יאפשר בין השאר את הרחבת סל המוצרים של החברה בתחום צנרת המים והגז. להערכתנו, המפעל החדש, הכולל בין היתר הקמת מערכי ייצור חדשים ומעבר לטכנולוגיות ייצור מתקדמות וחדשניות, צפוי לייעל משמעותית את הליכי הייצור ולהביא לחיסכון בעלויות אנחנו מייחסים חשיבות רבה וערכית בהקמת המפעל באזורי הפריפריה בדרום הארץ ובחיזוק התעשייה הישראלית המקומית, בייחוד בימים אלו", אמר מנכ"ל קבוצת גאון, גיא רגב.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מנית גאון כשלון
  דניאל בירם 23/05/2019 15:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מנית גאון היא כשלון ונראה שזו שקיעת המניה לפני פשיטת רגל
  סגור