פרסום ושיווק

פחות משנייה: מחקר חושף כמה חשוב מסר מהיר בפרסום מובייל

פחות מחצי שנייה נדרשת כדי לגבש דעה, חיובית או שלילית, כלפי פרסומת במובייל. עוד מגלה המחקר כי פרסומת וידאו עומדת על פי 2 יותר הסתברות ליצירת תגובה רגשית 
משה בנימין | 
מובייל (צילום iStock)
מחקר חדש שנערך לפני מספר חודשים על ידי הMobile Marketing Assciation - MMA- מגלה עד כמה חשובה המהירות בחשיפת מסר אפקטיבי לגולשים בפרסום במובייל. על פי המחקר נדרשת לגולש ממוצע פחות מחצי שנייה כדי לגבש דעה, חיובית או שלילית, כלפי המותג והקמפיין. 
400 מילי-שניות, או 4 עשיריות השנייה, זהו הזמן המועט הדרוש למוח לעבד את המידע ולתרגם אותו לתגובה כלשהי. המחקר מגלה עוד, שקרוב לוודאי שבפחות מ-7 עשיריות השנייה הגולש הממוצע יגבש תגובה רגשית כלשהי. 
הממצאים מבוססים על מחקרי מוח קוגניטיביים שעוסקים בחקר הבסיס העצבי להכרה האנושית ולתהליכי עיבוד וייצוג יידע. יותר מ-67% מהפרסומות שהוצגו לקהל במהלך הניסוי זוהו והפכו לזכירות תוך פחות מחצי שנייה. פרסומות בסביבת מובייל זוכות לתשומת לב מהירה יותר ומעוררות תגובה קוגניטיבית חזקה יותר בהשוואה לפרסומות דסקטופ שהגיעו לתגובה דומה לאחר 2-3 שניות.
כוחו של המותג בא גם הוא לידי ביטוי בממצאי המחקר שגילו כי מוחנו מעבד ומגיב מהר יותר לפרסומות של מותגים אותם הוא מכיר. בהשוואה בין פרסומות סטטיות לפרסומות וידאו, המחקר מגלה כי הנטייה היא לטובת פרסומות וידאו שעומדות על פי 2 יותר הסתברות ליצירת תגובה רגשית, לעומת מודעה סטטית, בתנאי חשיפה מהירה של פחות משנייה. 
המשמעות היא שבעוד שמפרסמים הורגלו ליצירת פרסומות בנות 15-30 שניות, או אפילו 6-7 שניות, ובהתאם גם בוחרים בפתרונות קריאייטיב ומדיה המבוססים על מסגרת זמן זו, המוקד המרכזי צריך להיות השנייה הראשונה של הסרטון. הדו"ח של ה-MMA ממליץ למפרסמים לפתח אסטרטגיית "שנייה ראשונה" ברורה ובהירה כדי למנף באופן האופטימלי את נקודת עיבוד המידע החשובה בקרב הצרכנים. 
אסטרטגיה זו צריכה לכלול התייחסות לדרך שבה ניתן למקסם את האפקטיביות של הקמפיין, באמצעות אלמנטים ויזואליים ספציפיים המופיעים בו, כדי לתפוס את תשומת הלב של המוח. כמו כן להקדיש מחשבה למורכבות המסר בקמפיין יחסית לסביבה הטקסטואלית בה הוא מופיע. המלצה נוספת היא למצוא שותפים שמאפשרים למפרסם לבצע ארביטראז' על מלאי מדיה של פחות משנייה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה