מדיה

צחי כהן מאיים לתבוע את אורי קציר בגלל פוסט על "הסטנדאפיסטית הבדואית"

כהן שאיבד את עבודתו ב'ידיעות' בעקבות כתבה על שהתבררה כמוטעית מן היסוד, שלח מכתב לדובר לשעבר של הרשות לני"ע, לאחר שזה התבטא כנגדו
משה בנימין |  1
פאטמה וורדי. הסטאנדאפיסטית הבדואית הראשונה שלא הייתה מעולם (צילום יח"צ)
זה כנראה לא הזמן המתאים לבדוק את רגישותו של צחי כהן, עיתונאי ידיעות אחרונות לשעבר, שאיבד את עבודתו לאחר כתבת הסטאנדאפיסטית הבדואית שהתבררה כשחקנית גילה צימרמן. כהן שנמצא בימים אלו בשיאו של הליך משפטי ותביעות הדדיות בינו לבין מושיק טימור וצימרמן, פתח בהליך משפטי נוסף - נגד הדובר לשעבר של הרשות לניירות ערך, אורי קציר, בעקבות פוסט שהאחרון העלה בפייסבוק.

לפני פחות משבוע, בתאריך ה-2 באוקטובר שיתף קציר בעמוד הפייסבוק שלו כתבה שפורסמה באתר העין השביעית ועסקה בכתב ההגנה שהגיש מושיק טימור במענה לתביעתו של כהן.

קציר שבעבר מילא שורה של תפקידי דוברות פוליטיים עד לשנת 2000 (בה עבר לשמש כדובר הרשות לניירות ערך) צירף לכתבה את עמדתו האישית בנושא ובה בין השאר ציין כי \"אני לא יכול להגן על עיתונאי שכותב על סטנדאפיסטית בדואית ואפילו לא מנסה להגיע להופעה שלה, לבני שבטה, אל הקהילה ממנה יצאה לכאורה (כפר בלתי מוכר). זה לא רציני, זה מחופף וזה נראה כמו עצלנות נטו. הלוואי שמושיק יזכה כאן\".

הפוסט של קציר בפייסבוק
הפוסט של קציר בפייסבוק


עורכי דינו של כהן שיגרו לקציר מכתב שכותרתו: \"הוצאת לשון הרע כנגד העיתונאי מר צחי כהן\". במכתב שמודיע לקציר על פתיחת ההליך המשפטי נגדו טוענים עורכי הדין בשם כהן כי \"צר לנו כי בחרת, שעה שמרשנו נלחם על שמו הטוב, להתבטא באופן המוציא דיבת מרשנו רעה. הדברים שכתבת בפוסט זה אינם אמת. מרשנו נכח גם נכח בהופעתה של הגב\' צימרמן והמידע נבדק בדיקות רבות, אך למרבה הצער הוזן מרשנו בלא-אמת לכאורה מפי הנתבעים. יתירה מכך, הפוסט המלא שפרסמת ממשיך ומוציא דיבת מרשנו רעה\".

עוד מציין עורך דינו של כהן, אורון שוורץ, כי המילייה החברתי של קציר שחופף לזה של כהן, הוא סיבה נוספת לגרור אותו לבית המשפט שכן \"מכל מקום, הפוסט נחשף לעיני רבים מן השדרה המקצועית לה משתייך מרשנו באופן המחמיר את נזקו של מרשנו\". סכום הפיצוי אותו דורש כהן מקציר עומד על 100 אלף שקלים ללא הוכחת נזק.

ערך הויקיפדיה של קציר מזכיר, כי לו ולטימור שבו הוא מצדד בפוסט בפייסבוק, היכרות קודמת מהתקופה בה הגישו יחד תכנית רדיו. בשנת 2012 הקים קציר מיזם תיירות בשם \"סהר קציר\", המתמחה בסיורי תוכן, בנוסף, הוא משמש גם כעורך חדשות החוץ בקואופרטיב החדשות \'מגפון\'.

את תגובתו של אורי קציר לא היה ניתן להשיג עד למועד פרסום הידיעה. צחי כהן סירב להגיב.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חסד עשה אורי קציר עם צחי כהן ואם לנוני יש שכל
  יצחק לוינסון 12/10/2014 16:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם לנוני מוזס יש שכל, שישלם לצחי כהן תמורת "סתימת פיו", לבל יוודע ברבים, מפרטי כל בית המשפט, שבעיתון שלו מועסקים "עיתונאים" כאלה ושהעורכים לא בודקים כלל אם יש ידיים ורגליים לטקסטים שהם מכניסים לעיתון. ב"לעצטע נייס" לא היו עוברים לסדר היום עם פאדיחה כזאת.
  סגור