מדיה

אחרי עוד מכרז: ערוץ הספורט רכש 9 משחקי מונדיאל מכאן

לאחר שכאן פתח את המכרז גם לערוצים בתשלום, התקבלו 5 הצעות. 8 מבין 9 המשחקים שנרכשו, יתקיימו במקביל למשחקים אחרים שישודרו בכאן 11
אלכסנדר כץ | 
אלופת העולם גרמניה, מונדיאל 2014 (צילום Getty images Israel)
ערוץ הספורט רכש לשידור 9 משחקים בטורניר המונדיאל שהוצאו על ידי תאגיד השידור הציבורי כאן - כך נודע לאייס. הערוץ גם רכש את תקצירי המשחקים, אולם לא בבלעדיות, וכאן עדיין מנהל מגעים עם גופי שידור נוספים לגבי מכירת התקצירים.
כאן מחזיק בזכויות השידור של המונדיאל שייערך בקיץ ברוסיה. עלות זכויות השידור של הטורניר עצמו עמדה על 6.3 מיליון יורו – מתוכם רשות השידור שילמה בתקופתו 2.6 מיליון, ואילו התאגיד השלים את השאר – 3.7 מיליון אירו (כ-15 מיליון שקלים). נכון להיום, כאן מכר 11 משחקים, כולל 2 לערוץ קשת 12 - כפי שפורסם באייס. על המדף נמצאים עוד 6 משחקים שמוצעים למכירה, ובמידה ולא יימצא רוכש, ישודרו יחד עם 47 המשחקים  שיועדו להיות משודרים בכאן 11 מלכתחילה בפורמט 4K. כל 64 משחקי הטורניר ישודרו גם בדיגיטל של כאן.
כזכור, התאגיד הוציא לפני כחודש מכרז ראשוני לערוצים פתוחים בלבד אליו ניגש רק ערוץ קשת 12. בהמשך יצא מכרז נוסף שפנה גם לגופים המפעילים ערוצים סגורים וערוצים בתשלום. גם למכרז זה לא הוגשו בהתחלה הצעות, אולם הייתה התעניינות והצדדים נכנסו למגעים. דרישת כאן למשחק עמדה על כחצי מיליון שקלים, כולל שידור תקציר בבלעדיות. בסופו של דבר הוגשו 5 הצעות (בין היתר של צ'רלטון), וערוץ הספורט זכה בזכויות השידור של 9 משחקים, ש-8 מהם משוחקים במקביל למשחקים אחרים שישודרו בכאן.

 הנה המשחקים שהוצאו למכירה במכרז השני
על פי הערכות, לאחר המגעים עם ערוץ הספורט והמכירה של התקציר שלא בבלעדיות, המחיר יהיה נמוך משמעותית מחצי מיליון שקלים למשחק. המטרה של כאן הייתה במקור ליצור הכנסה של מינימום 8.5 מיליון שקלים ממכירת 17 המשחקים, אבל עד כה התקבלו כמיליון שקלים מקשת, ועוד מספר בודד של מיליוני שקלים מערוץ הספורט, כך שההכנסות נמוכות משמעותית מהציפיות. מאידך, התאגיד יוכל ליצור הכנסות על המשחקים שלא נמכרו, בין היתר על ידי מכירת תשדירי שירות וחסויות נוספים ובכך לממן חלק מהפער הזה שנוצר ביחס להכנסות שבתאגיד קיוו בתחילה לקבל.
בתאגיד כאן מאשרים את הפרטים. מערוץ הספורט טרם התקבלה תגובה. 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה