מדיה

דרישה להדחת גפן - שכינה מתמודד 'משיחי שתוקע סיכוי לשלום'

ראש מועצת שומרון יוסי דגן דורש את הדחתו של גפן מהתכנית 'אביב או אייל', לאחר שכינה מתנחל "משיחי" ש"תוקע את הסיכוי לשלום". ברשות ה-2 התקבלו כ-10 תלונות
אלכסנדר כץ |  4
אביב גפן ויוסי דגן (צילום צילום מסך, גור דותן)
מספר לא רב של תלונות התקבלו אצל נציב תלונות הציבור ברשות השנייה, דוד רגב, על דבריו של אביב גפן בתכניתו בקשת 12 'אביב או אייל' כלפי מתמודד מתנחל, אבל הרשתות החברתיות דורשות את ראשו של גפן, וגם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, דורש לסיים את עבודתו של הזמר בתכנית, שבנויה לפחות 50% עליו.
השבוע תקף גפן את אחד המתמודדים בתכנית המוזיקה, אדם, עולה חדש בן כ-20 משבי שומרון, על רקע היותו תושב התנחלות ביהודה ושומרון. בין היתר הטיח בו גפן לפני שהצעיר החל לשיר: "אתה זה הסיכוי הכי טוב שהילדים שלי של מירי (מסיקה) ושל אייל (גולן) עוד כמה שנים לא יגורו בארץ", והוסיף: "אני חושב שקולטים בארץ אנשים משיחיים שגרים בהתנחלות ותוקעים את הסיכוי לשלום". אדם ההמום אמר: "אני באתי לשיר על אהבה".
ברשות השנייה התקבלו כ-10 תלונות נגד דבריו של גפן. בנוסף פנה הבוקר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ליו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ, ולנציב התלונות דוד רגב, ושלח העתק גם למנכ"ל קשת אבי ניר, ודרש את הדחתו של גפן מהתכנית, בשל התבטאות גזענית ומפלה לדבריו, כלפי תושבי ההתיישבות ביו"ש. "כראש מועצת שומרון וכתושב הישוב שבי שומרון, איני יכול לשבת מהצד ולהחריש, כאשר תכנית ריאליטי אותה אתם מפיקה ומשדרת הזכיינית קשת,  מאפשרת הטחת עלבונות והאשמות באדם רק בשל היותו תושב יהודה ושומרון", כתב דגן.
במכתבו הוסיף דגן כי "לא ייתכן, לא נקבל ולא יעלה על הדעת שבשידור הציבורי, יעסקו בספורט לאומי חדש. העלבת תושבי ההתיישבות ביהודה ושומרון", וסיים בדרישהלהדחתו כאמור של גפן, "שזו לא פעם ראשונה שהוא משתמש בבמת השידור הציבורי כדי לקדם את דעותיו ובתוך כך לפגוע בתושבי ההתיישבות ביו"ש וזאת ללא קשר לנושא התוכנית. במקרה זה תכנית מוזיקה לכל דבר".
מקשת נמסר: "התכנית מביאה למסך את עמדות השופטים בכל הקשור למוזיקה, ליצירה וכן לנושאים פוליטיים חברתיים ככל שהם עולים מהמפגשים עם המתמודדים. אביב גפן הוא זמר ויוצר בעל זהות פוליטית וחברתית מובהקת שמביע את דעותיו במסגרת חופש הדעה והביטוי. השיפוט של אביב בתכנית היה ונשאר נאמן לכישרון המוזיקלי עצמו".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  דגן:אתה משחק לידיים של קשת שנהנים מהפרסוםשל ההסתה .
  צביעות של קשת 08/08/2018 23:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יושבים אנשי קשת ויוצרים הכפשה והסתה נגד הימין כי יודעים שיהיה מי שלא יתאפק,יתלונן ,ממילא אף אחד לא יספור אותו כי הוא מהימין שנגדם מותר לעשות הכל ואז....יהיה להם פרסום ו....רייטינג!
  סגור
 • 3.
  מה הבעיה עם מה שהוא אמר? (ל"ת)
  Gg 08/08/2018 23:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  וכמה המתועב יקבל עבור . . .
  זיקו 08/08/2018 20:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מופעים ביום העצמאות הקרוב בארועים מתקציב ציבורי
  סגור
 • 1.
  אין סיכויי הוא שייך לצד הנכון הדרק (ל"ת)
  like1 08/08/2018 18:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור