דעות

ראש עיר בא בטרנינג, בעל "מפרגן": המקומונים מגיעים לאייס

מתחת לפני השטח תעשיית המקומונים חיה ובועטת. עדיין. במדור החדש 'לוקאלי' ינסה דוד חרמץ לדוג אייטמים משעשעים וגם כאלה שלדעתנו יכלו להגיע לתקשורת הארצית
דוד חרמץ | 
מדור לוקאלי (צילום סריקות)
מה שמודפס בעיתון מקומי מעניין בדרך כלל רק את מי שגר בגבולות הגזרה התוחמים את תפוצתו של אותו מקומון. מה הייתם עונים כתשובה לשאלה בחידון - האם המשפט הקודם הוא אמת או שקר? לכאורה התשובה ברורה: תושב מזכרת בתיה יפהק בקולניות רגע לאחר שייקח לידיו מקומון מבת-ים.
אבל האם זו כל האמת? לא ממש. שכן, פה ושם ניתן למצוא פיקנטריה ואף סיפורים חדשותיים של ממש - אפילו בנידחים שבמקומונים - שעשויים לעניין את כל תושבי ישראל. ובדיוק לשם כך התכנסנו לכאן.
לא עוזבים את העיר
ישראל פריי מרשת המקומונים קו עיתונות דתית, חשף: "הפתעה: שלושה ראשי עיר לשעבר מקימים מפלגה". מגוף הידיעה עולה כי ראשי עיריית רחובות לשעבר החליטו לשלב ידיים וממרום גילם גמרו אומר לרוץ ברשימה משותפת למועצת העיר. על-פי אותה ידיעה מי שיזם מאת המהלך הוא יחזקאל הרמלך (86). "עייפנו מלחזר אחרי הפתחים. ניסיוננו להיעזר בחברי מועצת העיר נכשל ואין לנו דרך אחרת אלא לסמוך על עצמנו", מביא פריי ציטוט מפיו.
שותפיו הפוליטיים החדשים של הרמלך לאותה רשימה, על פי אותה ידיעה, הם מיכאל (מיש) לפידות (78) ויעקב סנדלר (78). שלושתם, כמו אצנים במרוץ שליחים, העבירו את מקל ראשות העיר, אחד לשני, במהלך ריצת 20 השנים בהן כיהנו בתפקיד ברציפות (1978-1998).קצת הפתיע אותנו שסיפור כזה לא התפרסם באחד המקומונים הגדולים, המוכָּרים והוותיקים ברחובות, אלא דווקא במקומון חרדי. בחרנו, לפיכך, לצעוד ב"סֵייף סייד" וביקשנו לאמת את שנכתב באותה ידיעה עם הרמלך עצמו. הזהירות השתלמה. "חשוב לדייק", אמר הרמלך בשיחה טלפונית, "אנחנו אכן יוזמים הקמת מפלגה מקומית ברחובות שתדאג לגמלאים, אבל לא נהיה משובצים בה ולכן לא נהיה חברי מועצת העיר. את שלנו בתחום זה כבר עשינו".
כך או כך, אין ספק שהתארגנות של 3 ראשים של אותה עיר סביב גיל 80, להקמת מפלגה מקומית, היא מעשה נדיר ואולי אף ראשוני.


Me Too

גם האייטם הבא עוסק בתופעה נדירה ביותר. כל העיר הירושלמי הוותיק של רשת שוקן בישר לקוראיו כי הפעילה החרדית פנינה פויפר תתמודד למועצת העיר ברשימת 'ירושלמים'. "אני רצה למועצת העיר", אמרה פויפר בידיעה (שמשום מה חתומה על ידי "מערכת כל העיר" ולא על ידי אחד מכתביו), "כי אני מאמינה שלציבור החרדי שחפץ בשילוב, ובפרט לנשים חרדיות, מגיע קול במועצת העיר ירושלים".
מילים כדורבנות. אלא שהסיפור הזה דרמטי הרבה יותר ממה שניתן להתרשם בקריאה ראשונית. לראשונה אישה חרדית מתמודדת ברשימה שאינה חרדית למועצת העירייה (בבחירות המוניציפאליות האחרונות ב-2013 התמודדה רשימה חרדית, שהורכבה על טהרת נשים חרדיות, למועצת העיר של אלעד – וכשלה).אם פויפר תיבחר, זה יהיה מעשה חסר תקדים: מעולם לא הייתה אישה חרדית חברה במועצת עירייה במדינת ישראל. את הנתון הזה אימתנו עם הכתב החרדי ישראל כהן, עיתונאי באתר החרדי כיכר השבת ובעל טור בהארץ.


עממי או המוני?


איך אתם רוצים לראות את המנהיג שלכם – מורם מעם, הדור בלבושו, או סחבק שנראה כמו השכן כשהוא בדרכו לחדר האשפה? הפעם זו לא שאלה לסמינר חברתי – הפעם מדובר באישיו שהעסיק את התקשורת בקריית-ים.

אדי גל מהמקומון ידיעות הקריות הביא את סערת האופנה-הפוליטית-המקומית האחרונה בעירו. אל כנס בוגרי בית הספר סיני הגיע ראש העירייה דוד אבן-צור לבוש בטרנינג. "הוא פשוט זלזל בנו. אנשים באו עם חליפות ועניבות", מחה יורם כץ, שלא הסתפק בכך וחתם את דבריו בירי חץ נוסף, שהיה הפעם טבול בארס: "הרי לא מדובר על בבעיה כספית, שכן ראש עיר מרוויח 40 אלף שקלים ובטח הוא מסוגל לקנות לעצמו בגדים יותר ייצוגיים".חיים אזולאי, שאף הוא נכח באירוע, נשמע הרבה יותר מאופק וסלחני. "אני לא חושב שהוא ניסה לפגוע בנו. הוא התנצל ואמר שבדיוק חזר מאימון ספורט".
אלא שמאותה הידיעה למדנו גם כי את התירוץ הזה בדיוק נתן אבן-צור חודשיים קודם לכן, כאשר בא לבקר אותו האלוף (מיל') יום-טוב סמיה. גם אז הגיע אבן-צור לפגישה עם בגדי ספורט, שכללו באותה עת מכנסיים קצרים.

דאבל 70


עיתוני יום העצמאות היו רוויים בסיפורים מרגשים, מתוקים וחיוביים. דווקא אחד המעניינים שבהם, התפרסם לקהל מטרה מצומצם יחסית - תושבי ראשון לציון. לימור סימון הביאה ב-mynet ראשון את סיפורם מחמם הלב של קוקה ולולו גרינברג שהתחתנו בתש"ח. לאחר קריאת הכתבה עוברת בראש המחשבה, שלו נעמי שמר הייתה חיה כיום, היא בטח הייתה מוסיפה בית לשירה "לו יהי'", בו הייתה מאחלת לתושבי ישראל מערכת יחסים הרמונית כמו שמאפיינת את הזוג הזה כבר 70 שנה."אז מי נראה יותר טוב?", איתגר המרואיין לולו את העיתונאית בשאלה לא צפויה. ומי שנחלצה להציל אותה הייתה קוקה, אשתו של לולו. "גם לנו וגם לה (למדינת ישראל) יש קמטים. גם היא קברה את בניה וגם אנחנו קברנו בן" (יורם גנור ז"ל, שנפל כצנחן במלחמת יום הכיפורים שעתיים לפני מועד הפסקת האש).
מה נפילתו עשתה לזוגיות שלכם, שאלה סימון את הזוג ולולו שיתף: "זה חיזק את הקשר. כל הזמן ניסינו להרים את השני ולהתגבר ביחד".


המקום הכי נמוך באשקלון


ג'ני פרנקל-שלום מכאן דרום באשקלון (רשת שוקן) מביאה סיפור הזוי לגמרי: אישה התלוננה במשטרת העיר נגד בעלה (בשנות ה-40 לחייו) שהפך אותה, לטענתה, לנערת ליווי ואת הרווחים שהוא גרף מפעילות זו הוא שלשל לכיסו. בחקירתו הודה הבעל כי הוא אכן מדרבן את אשתו לשכב עם אחרים, אלא שהדבר מתקיים בהסכמתה המלאה. הבעל הוסיף והפתיע כאשר התעקש שהכל נעשה ברוח פילנתרופית - ללא כל גביית שכר. עו"ד לימור רוט-חזן, שייצגה את הבעל, דאגה להביא את גיבורי המשנה של העלילה שהעידו כי הם אמנם שכבו עם האישה, אך מבלי ששילמו על כך אגורה שחוקה. גם הם חזרו על הטענה שהכל נעשה בהסכמתה המלאה והדגישו כי הם "לא חשו שום מצוקה מצידה".  התיק נסגר לאחר שגרסת הבעל התקבלה על ידי המשטרה והפרקליטות.


אם נתקלתם באייטם מקומי מרעיש על ראש העירייה או בסתם ידיעה משעשעת על ריב השכנים בגלל חתול סורר, אתם מוזמנים להפנות אותם אלינו למייל - לחצו כאן
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה